Najlepsze oferty w naszym biurze podróży!

Atrakcje turystyczneProgram wycieczek fakultatywnych Chorwacja i Czarnogóra

WYSPA RAB

Miasto RAB

Zwiedzanie stolicy wyspy wraz z historią miasta, kościół św. Justyny, kościół św. Andrzeja, kościół św. Antoniego, kościół św. Krzyża, dla chętnych wstęp do muzeum sztuki sakralnej lub ruin bazyliki św. Jana Ewangelisty i wejście na wieżę kościelną, park Komrčar, plac św. Krzysztofa, port.

 

WYSPA GOLI OTOK

Rejs na wyspę Goli Otok (Naga wyspa), zwiedzanie pozostałości męskiego więzienia dla więźniów politycznych - przeciwników reżimu Tito, czas wolny.

 

REJS ROBINSON: RAB – ZAVRATNICA – PAG - WYSPA DELFINÓW - RAB

Całodzienna wycieczka statkiem, czas wolny na wyspie Pag, kąpiel w lazurowej wodzie na pełnym morzu, podziwianie delfinów, zatoka Zavratnica, obiad na statku.

WYSPA KRK - BAŠKA

Rejs katamaranem ze szklanym dnem na wyspę Krk do miejscowości Baška, czas wolny na wyspie - możliwość plażowania na jednej z najdłuższych i najpiękniejszych plaż w Chorwacji, spacer po miasteczku, możliwe zwiedzanie akwarium ukazującego życie morskie i podwodny świat w chorwackiej części Adriatyku, wycieczka całodzienna.

REJS DOOKOŁA LOPARU

Rejs prywatnym statkiem dookoła płw. loparskiego połączony z krótkim zwiedzaniem wyspy Grgur i kąpielą w morzu, możliwy rejs na zachód słońca.

PLITWICKIE JEZIORA

Park Narodowy Jezior Plitwickich to rozległy teren na którym położonych jest 16 krasowych jeziorpołączonych ze sobą kaskadowo, o zapierającej dech w piersiach barwie wody. Zbiorniki są rozmieszczone na różnych wysokościach, przez co możemy podziwiać tu wiele wodospadów. A dodatkowo wszystko jest otoczone bujną roślinnością oraz wysokimi wzniesieniami. Jest to jedno z najpopulraniejszych miejsc na Chorwacji, rocznie odwiedzane przez setki tysięcy turystów.

DRVENIK

DUBROWNIK (UNESCO) 

Perła Adriatyku - przejazd do Dubrovnika ok.3 godz., postój po drodze w Neum (ok. 20 min.), w Dubrowniku czas wolny przed lub po zwiedzaniu z przewodnikiem (PL), mury obronne, Pałac Rektorów, Klasztor Franciszkanów-najstarsza apteka, możliwość obiadu owoców morza(risotto z małżami, sałata z ośmiornicy, kalmary, małe ryby+ wino, woda mineralna).

MEDJUGORJE + WODOSPADY KRAVICA

Medjugorje (Bośnia i Hercegowina) jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach - wejście na Górę Objawień, w miarę możliwości Msza Św.(w j. polskim) - przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli), przejazd na degustację rakiji i wina, powrót w porze kolacji.

 

MOSTAR - POĆITELJ, BLAGAJ 

MOSTAR - główne miasto Hercegoviny , bogata historia i architektura turecka - po przekroczeniu granicy przejazd do miasta POĆITELJ (dawna twierdza - miasto tureckie), spacer po miasteczku ok. 1h, przejazd do MOSTARU - zwiedzania z przewodnikiem starego miasta, m. in. tureckie domy, łaźnie, słynny stary most turecki, meczet, czas wolny, przejazd do m. BLAGAJ.

SPLIT + OMIŚ

Przejazd do Splitu ok. 2,5 h, średniowieczne centrum wyrosło w obrębie murów pałacu cesarza Dioklecjana, co nadało miastu unikalny charakter, zwiedzanie miasta z przewodnikiem w j. polskim: m. in. Katedra św. Dujmy, świątynia Jowisza, średniowieczne uliczki, czas wolny - zakupy. Z powrotem postój w Omiś - dawnym miasteczku pirackim, powrót w godz. popołudniowych.

 

WYSPA KORČULA 

Rejs na wyspę wynajętym statkiem, obiad rybny na statku, krótkie zwiedzanie Korčuli, czas wolny na wyspie, powrót na kolację.

FISH PICNIK-PELJEŚAC

HVAR: wypłynięcie wynajętym statkiem z obiadem rybnym, sałatą, chlebem i sokiem, przypłynięcie na półwysep PELJEŚAC, kąpiel 2,5 godz., obiad na statku i przepłynięcie na w. HVAR - 1 godz. czas wolny, powrót po południu.

CZARNOGÓRA - SUTOMORE

Zatoka Kotorska i Kotor

Wyjazd nad zatokę Kotorską – najbardziej znanego fiordu w bałkańskiej części Adriatyku, rejs po zatoce, zwiedzanie Kotoru – zabytkowego miasta otoczonego murami miejskimi i masywami górskimi z trzech stron, jego wąskie i kręte uliczki najlepiej oddają klimat średniowiecznego miasteczka.

Jezioro Szkoderskie

Wycieczka, w trakcie której nie tylko ujrzymy osobliwości przyrody, ale także popłyniemy w rejs oraz będziemy mieli okazję do plażowania nad brzegiem jeziora. W trakcie wycieczki zjemy smaczny obiad i przekonamy się na czym polega wyjątkowość tego jeziora położonego na styku Czarnogóry i Albanii.

Kanion rzeki Tara

Jeden z najgłębszych i najbardziej bardziej malowniczych kanionów na świecie. Obszar rzeki stanowi rezerwat biosfery, a jego część została objęta Parkiem Narodowym. Głębokość kanionu sięga aż do 1300m. Nad rzeką wznosi się jeden z najpopularniejszych mostów Đurđevića z którego rozpościera się niesamowity widok na kanion i okolicę. Tuż obok mostu została rozciągnięta nad kanionem lina tzw. tyrolka, którą zjazd dostarczy nam ekstremalnych emocji. Rzeką Tara organizowane są także raftingi kilkuosobowymi pontonami – to kolejna propozycja dla osób szukających mocniejszych wrażeń.

Stary Bar

Dzielnica jednego z najpopularniejszych kurortów Czarnogóry jakim jest miasto Bar. Stary Bar to jedna z najlepiej zachowanych miast warownych jeszcze z VI w., a stanowi ją zwarta zabudowa położona na wzniesieniu i otoczona murami. Jedne z najciekawszych obiektów miasteczka to turecki akwedukt czy słynna wieża zegarowa.

 

KONTAKT

Jesteś zainteresowany napisz do nas a znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie.

Biuro Podróży Damptour
ul. Bobrecka 10, 43-400 Cieszyn

tel. +48 33 852 4556
fax: +48 33 852 4556

e-mail: biuro@damptour.com.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY
Informacja
Damptour Biuro Podróży